GÜNDEM

BİSİKLET TUTKUNU GENÇLERDEN

Haber Tarihi : 17/01/20

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Toroslar Belediyesi’nin vatandaşlara kesintisiz ulaşım hizmeti sunmak amacıyla yenilediği yollar, gençlerin de bisiklet sürme alanı haline geldi.

 Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından titizlikle yürütülen asfalt bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından yolların keyfini araç sürücüleri kadar bisiklet süren gençler de yaşadı.

 Belli bir program halinde çalışmalar yürüten belediye, bu kapsamda hafta içinde Zeki Ayan ve Osmaniye Mahallelerinde asfalt bakım çalışması yaparken, Buluklu Mahallesi’nde ise yeni imar yolu açarak vatandaşların hizmetine sundu.

ARTIK DAHA RAHAT BİSİKLET SÜRECEĞİZ

Zeki Ayan Mahallesi’nde yapılan asfalt bakım çalışmasının ardından bisikletleriyle sokağa çıkan 12 yaşındaki İbrahim ve Muhammed Emin, yaşadıkları mahallede asfalt çalışmasının yapılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ettiler.

“Atsız başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diyen gençler “Derslerimizden arta kalan zamanlarda bisiklet sürüyoruz. En büyük hobimiz bisiklet sürmek. Yolumuz yapıldı. Bu sayede rahatlıkla bisiklet süreceğiz” diye konuştular.

VATANDAŞLARIMIZIN RAHATI VE HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Vatandaşların rahatı ve huzuru için çalışıyoruz” diyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Göreve gelir gelmez ilk işimiz ilçemizde fizibilite çalışmaları yapmak oldu. Sürdürülebilir ve kalıcı hizmetler yapmak amacıyla belli bir program halinde çalışıyoruz. Kış aylarından kaynaklı olarak tahrip olan ve alt yapı çalışmalarından dolayı kazılan yollarımızda asfalt bakım hizmetlerimizi hızlandırdık. Halen alt yapı çalışması devam eden yollarımızın ise tamamlanmasıyla ihtiyaçları gidereceğiz. Vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek bizleri daha da mutlu ediyor. Yollarımızı bisiklet sürme alanı olarak kullanan gençlerimizin de öncelikle güvenlik ve tedbiri elden bırakmamalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.