KURUMSAL

Başkan

     300 bin vatandaşımızın yaşadığı ve Mersin’in yüzölçümü en büyük olan merkez ilçesi Toroslar, konumu ve sahip olduğu özellikleriyle Mersin’in nefes aldığı bölgesidir. Ekonomi, sanayi, turizm ve tarımla ilgili potansiyeli çok yüksek olan ilçemiz, gelişime de çok açık olduğu için ‘gelecek vizyonumuzu’ üreten, gelişen ve refah düzeyi yüksek bir kent oluşturmak üzere hazırladık. 

     Geleceğin Toroslar’ında üretim ve istihdam sahaları kurarak, ‘kendisine yeten’ bir kent inşa etmek istiyoruz. Birçok alanda projemiz ve altyapımız hazır. Halkımızın ihtiyaç duyduğu her hizmetin bizde bir karşılığı olacak. 

     Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, belediye hizmetlerinin, ilçenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir Toroslar oluşturmak hedefiyle,  üreten, gelişen ve refah düzeyi yüksek bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

     Çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına kadın-erkek herkesin taleplerine imkanlarımız dahilinde cevap verebilmek adına rutin belediyecilik hizmetleri dışında; eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda yürüteceğimiz çalışmalara hız verdik.

     Söz konusu Toroslar’a hizmet olduğunda var gücümüzle üreteceğiz. 

     Hedeflerimiz net, rotamız geleceğin Toroslar’ını hep birlikte inşa etmek.

 

ATSIZ AFŞIN YILMAZ

Toroslar Belediye Başkanı