GÜNDEM

3 OCAK KONULU ŞİİR YARIŞMASI

3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıldönümünü her yıl düzenlediği etkinliklerle milli coşkuya dönüştüren Toroslar Belediyesi, bu yıl da kutlamalara renk kattı

 

Kutlama programı kapsamında; Toroslar Belediyesi’nin, Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte bu yıl ikincisini organize edeceği ‘3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu konulu’ şiir yarışmasının hazırlıkları başladı.

18 yaşını doldurmuş olan herkesin katılabileceği yarışmayla ilgili bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, geçen yıl ilkini düzenledikleri yarışmaya Mersin’in yanı sıra İl dışından birçok yarışmacının katıldığını belirterek, yarışmanın Türkiye çapında ilgi görmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

 Tüm şairleri ve şiir yazıyorum diyen herkesi yarışmaya katılmaya davet eden Başkan Tuna: “Bu yarışma ile amacımız; Kentimizin düşman işgalinden kurtuluş gününü anlatan, o günkü duygu ve düşünceleri yansıtan, mücadele ruhunu çağrıştıran şiirler ile kurtuluş anını yeni nesillere, manevi bir hazla ve şiirsel bir anlatımla aktarmaktır. Yarışmanın gerçekleşmesinde bize destek veren Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Sayın Rüştü Aydın ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere jüri üyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tuna, 3 Ocak Mersin’in kurtuluşunun yıldönümünde her yıl geleneksel olarak düzenledikleri 3 Ocak Zafer Yürüyüşü, Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası ve ata sporumuz Cirit gösterisinin yanı sıra bu yıl ikincisini gerçekleştirecekleri şiir yarışmasıyla kutlamaları daha da taçlandıracaklarını sözlerine ekledi.

Ödül olarak; birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye de çeyrek altın verilecek olan yarışmaya katılmak isteyenler şiirlerini 16 Aralık 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Mersin Yazarlar Derneği’ne (MEYAD) ulaştırabilirler. www.mersinyazarlardernegi.org

 Yarışma sonucu ise 3 Ocak 2017 tarihinden önce yapılacak etkinlik ile yarışmacılara duyurulacak. Yarışmaya katılmak isteyenler; yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.toroslar-bld.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Sonuçları görmek için tıklayın

Haber Tarihi : 11/11/2016