GÜNDEM

TOROSLAR KENT KONSEYİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Haber Tarihi : 04/11/19

BAŞKAN YILMAZ, “İLÇEMİZİN GELİŞİMİ İÇİN HER ADIMI ÖNEMSİYORUZ”

Toroslar Kent Konseyi, etkinlik ve çalışma faaliyetlerini tanıtmak amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kent konseylerinin, kentin dinamikleri ile belediyeler arasında bir köprü görevi gördüğünü belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Kent Konseyimiz ile eğitim, tarım, turizm ve ekonomi gibi kalkınma odaklı alanlarda ilçemizin gelişmesi için iş birliği ile çalışacağız.” dedi.

Konseyin genel durumuna yönelik bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda basın mensuplarının soruları da cevaplandırılarak kamuoyu ile paylaşıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Toroslar Kent Konseyi Başkan Ümit Erşan, “Belediyemiz ile ortak anlayışıyla çalışacağız” diyerek, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ettik. Belediyemizin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ederek katılım sağladık. Önümüzdeki süreçte belirlediğimiz 10 pilot okulda farkındalık oluşturmak amacıyla Yeşilay ile ortak çalışmalar yürüteceğiz. Geçtiğimiz haftalarda yine eğitim kurumlarında madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele konuları üzerinde eğitim çalışmaları düzenledik. Bu çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek. 7 Kasım’da da Lösemili çocuklarımız için bir etkinliğimiz olacak. Topluma yarar sağlayacak konularda yapacağımız çalışmalardan bir diğeri ise çevre bilincini arttırmak odaklı olacak. Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve toplantımıza katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 

“TOROSLAR KENT KONSEYİ İLE ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ”

 

Kentin kalkınma konularına ağırlık verdiklerinin ve katılımcı demokrasi anlayışıyla çalıştıklarının altını çizen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise; “Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ilkelerini hayata geçirmek amacıyla görev yapan Kent Konseyleri oldukça önemli yapılardır.” dedi.

Başkan Yılmaz;  “Toroslar’da da ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesini sağlamak amacıyla kurulan Kent Konseyimiz, bu anlamda önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Toroslar Kent Konseyini, kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın esas olduğu demokratik bir yapı olarak görüyoruz. İnşallah bu yapıyla güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Toroslar’da yaşayan her insanımızı önemsiyoruz. Ancak elbette ki geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz bizim için ayrıca önemli. Çünkü gençlik gelecektir, yarındır. Ve biz yarınlarımızın sağlam temeller üzerine kurulması için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Çocukları ve gençleri çok önemsediklerini kaydeden Başkan Yılmaz, ünlü bir düşünürün "Gençlik, hayattaki bir zaman birimi değildir. O, bir düşünme tarzıdır” sözüne atıfta bulunarak, “İşte biz, bu düşünme tarzına katkıda bulunmak, farkındalık oluşturmak istiyoruz.O nedenle önümüzdeki günlerde gençlerimizi bilinçlendirmek ve madde bağımlılığı ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Kent Konseyimizle birlikte bir dizi etkinlik düzenleyeceğiz.” dedi.