GÜNDEM

TOROSLAR’DA CUMHURİYET COŞKUSU

Haber Tarihi : 31/10/19

Toroslar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’ne armağan ettiği Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yılını coşkuyla kutladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ilk olarak Toroslar Belediyesi’nin bu yıl 13’üncüsünü düzenlendiği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar arası Geleneksel Futbol Turnuvası’nın’ açılış maçı ile başladı.

 Mersin genelinden 27 kurumun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvanın açılış maçı, Akbelen Mahallesi’nde bulunan Toroslar Belediyesi Koray Aydın Stadı’nda Toroslar Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arasında yapıldı. 5-2 skorla sonuçlanan açılış maçının galibi Toroslar Belediyesi takımı oldu.

“Sporcular, Kros Koşusu’nda Kıyasıya Yarıştı’

Kutlama programı Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan 68’liler Ormanı’nda düzenlenen ‘Cumhuriyet Koşusu’ ile devam etti. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programı kapsamında küçük, yıldız ve genç kategorilerinde sporcuların kıyasıya yarıştığı kros koşusunda otizmli Alper Şahin’in başarısı müsabakaya damga vurdu. Toroslar Belediyesi’nin özel ödülünü alan Şahin’in mutluluğu gözlerden kaçmadı. Dereceye giren diğer sporculara da ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

“Toroslar’da Cumhuriyet Konvoyu”

Toroslar Belediyesi’nin bayram coşkusu yaşattığı Cumhuriyet Konvoyu klasik, modifiye araç, motosiklet ve bisiklet tutkunlarını bir araya getirdi.  Mersin Otomobil Sporları Kulübü, Mersin Motosiklet Spor Kulübü, Mersin Çukurova Klasik Otomobilciler Derneği, Mersin Bisiklet Derneği, Mersin Off Road Kulübü ve Vosteam Mersin Derneği’nin hazır bulunduğu konvoy Toroslar Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak şehir turu attı. Konvoya, vatandaşlar da alkış ve tezahüratlarla destek verdi.