GÜNDEM

BELEDİYE MECLİSİ EKİM AYI 3.OTURUMUNU YAPTI

Haber Tarihi : 16/10/19

BAŞKAN YILMAZ, “ÇOĞULCU YAKLAŞIMIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Toroslar Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantısının son oturumunu gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan meclis toplantısı Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Başkan Yılmaz, meclisin açılış konuşmasında Barış Pınarı Harekâtına destek açıklamasında bulunarak, “Kahraman Mehmetçiğimiz, Türkiye’nin sınırında oluşturulan terörü yok etmek amacıyla Barış Pınarı Harekâtıyla tüm dünyanın gıpta edeceği bir operasyon yürütüyor. Ülkemizin huzuru ve güvenliği için bu operasyonda görev alan tüm askerlerimize minnettarız. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyoruz. Allah Türk ordusunu her daim muzaffer eylesin.” dedi.

Kültür, sanat, spor gibi sosyal alanlarda çalışmalar yaparak vatandaşın takdirini kazanan Toroslar Belediyesi, 2020 yılının Nisan ayında gerçekleşecek olan “19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali” için de kolları sıvadı. Toplantıda festival için 150 bin TL maddi destek sağlanması hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

“Toroslar’ın 5 Yıllık Yol Haritası Onaylandı”

Bir önceki oturumda görüşülerek tüm komisyonlara havale edilen 2020-2024 yıllarını kapsayan stratejik plan taslağı oy birliğiyle kabul edildi.

Bir diğer gündem maddesi olan Toroslar Belediyesi’nin 2020 mali yılı performans program taslağı, 2020 mali yılı bütçe taslağı ile 2021-2022 yılları tahmini bütçesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyon raporları da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisin, yatırım ve hizmetlerin karar merci olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, oy birliği ile kabul edilen gündem maddeleri hakkında değerlendirmede bulunarak Toroslar halkına en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Başkan Yılmaz, “Plan ve Bütçe Komisyonumuz tarafından kabul edilen bütçemiz, meclisimiz tarafından da oy birliğiyle geçti. Özellikle bütçemizin oy birliğiyle kabul edilmesi bizim için çok önemli. Tüm kararlarımızın bundan sonra da bu şekilde alınmasını istiyoruz. Çoğulcu yaklaşımımıza devam edeceğiz. Ve bunu geliştirmek için de elimizden geleni yapacağız. Tüm meclis üyelerimize verdikleri destek için teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.