GÜNDEM

TOROSLAR’DA DOLU DOLU MAHALLE ŞENLİĞİ

Haber Tarihi : 18/07/19

Toroslar Belediyesi’nin yaz akşamlarına renk kattığı “Mahalle Şenlikleri” Çamlıdere Mahallesi’nde tüm coşkusuyla gerçekleştirildi. 42 gün sürecek ve hergün farklı bir mahalleye gidecek olan şenlik kervanı, ilk gününde çocukların ilgi odağı oldu.

 Başkan Yılmaz, aynı gün Değnek Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri Açık Hava Sinema Günleri kapsamında da Yeşilçamın en güzel aile filmlerinden biri olan ‘Neşeli Günleri’ mahalle sakinleriyle birlikte izledi. Daha sonra Çamlıdere Mahallesi’ndeki şenlik alanına geçen Başkan Yılmaz, özellikle çocuklarla yakından ilgilenerek, onların eğlencesine ortak oldu.

Dramadan sihirbazlık gösterisine, Karagöz ve Hacivat’tan ortaoyunu ile İbiş ve Ustasına kadar birçok gösteri ve eğlencenin bir arada sunulduğu programda konuşan Başkan Yılmaz, sosyal ve kültürel etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

Göreve geldikleri günden bu yana yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz; “Bunları yaptık diye övünmeyeceğiz. Hem ilçemizi geliştireceğiz hem de sosyal belediyeciliği ön plana çıkaracağız. 42 gün sürecek olan Açık Hava Sinema Günleri ve Mahalle Şenliklerimiz ile geleneksel eğlencelerimizi hep beraber yaşayalım, vatandaşlarımızla kucaklaşalım ve çocuklarımızın hafızalarında güzel hatıralar bırakalım istedik” dedi.

Mahalle sakinlerinin ve özellikle çocukların Karagöz ile Hacivat’ın karşılıklı atışmaları karşısında bol kahkahalar attığı programda Başkan Yılmaz, çocuklarla birlikte şarkılar söyleyip alkış tuttu. Programın ardından vatandaşlar Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, böyle bir organizasyonu hayata geçirmesini takdirle karşıladıklarını belirttiler.