GÜNDEM

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, 2016 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI

Haber Tarihi : 06/12/16

Toroslar Belediye Meclisi, 2016 yılının son toplantısı olan Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Meclis Salonu’nda, Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında yapılan toplantı; yoklamanın ardından bir önceki birleşime ait karar özetinin oylanarak kabul edilmesiyle başladı.

Toplantıda; Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 22. maddesi hükümlerine göre; 2017 yılı için Ocak ayında oluşturulacak Denetim Komisyonunun üye sayısının 5 olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Toroslar Belediyesi’nin 2017 mali yılı Evsel Katı Atık Ücret Tarifesinin belirlenmesine ilişkin teklifin görüşülerek, Plan ve Bütçe ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarına sevki oy birliğiyle kabul edilirken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen plan değişikliği teklifleri de görüşülerek oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na sevk edildi.

İhtisas komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı; Ocak/2017 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat:11.00 olarak belirlenmesi ile son buldu.

“İlçe Genelinde Yoğun Bir Çalışma İçerisindeyiz”

Daha sonra temenni ve öneriler bölümünde belediyenin çalışmalarıyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, hayata geçirdikleri yatırım ve projelerle çok hızlı gelişen Toroslar’da yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Başkan Tuna: “2014-2019 projelerimiz arasında yer alan Drag pistimizde (Motosiklet ve Otomobil Yarış Pisti) hafriyat çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şuanda  4 futbol sahası ve 6 tane parkımızla ilgili çalışmalarımız da var.6360 sayılı Büyükşehir Yasasıyla beraber ilçemize bağlanarak mahalleye dönüşen 32 köy ve 5 beldede de ciddi anlamda hizmetlerimizi yerine getirdik. Eskiden köy olan yakın mahallelerimizde de rutin hizmetlerimizin yanı sıra meydan düzenleme çalışmaları yapıyoruz ve kötü görünümdeki duvarları yeniliyoruz. Yani Toroslar Belediyesi hiçbir şekilde durmuyor. Bünyemizdeki araçların hepsi sahada. Çalışmalarımızı da sürekli takip ediyoruz. Asfalt, kaldırım ve beton parke yol çalışmalarımız ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok.En büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi kurumların su, elektrik, internet ve doğalgaz gibi hizmetler için yollarda yaptığı kazı çalışmalarının getirdiği sorunlardır. Kurumların yapması gereken asfalt çalışmalarını takip ederek, hızlandırmalarını sağlamaya çalışıyoruz. İlçemizin gelişimine katkı sağlayan yeni yol açım çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. İlçemiz, KOBİ’lerin geliştiği, arsa ve emlak değerlerinin sürekli arttığı bir bölge haline geldi. Toroslar Belediyesi olarak üç belediyenin toplamından daha fazla inşaat ruhsatı verdik” dedi.

Toroslar Belediye Meclisi; Aralık Ayı meclis toplantısının ikinci oturumunu yapmak üzere 8 Aralık Perşembe günü saat:11.00’den yeniden toplanacak.