GÜNDEM

RAMAZAN PANAYIRI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Haber Tarihi : 27/05/19

BAŞKAN YILMAZ; “SİZLERE HİZMET ETMENİN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Av.Atsız Afşın Yılmaz, Çavuşlu ve Ayvagediği Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ramazan Ayı süresince ilçe merkezindeki mahallelerin yanı sıra yaylalarda da gerçekleştirilen iftar sofrası ve Ramazan Panayırı’nı Çavuşlu  ve Ayvagediği Mahallelerinde vatandaşlarla buluşturan  Başkan Yılmaz, iftar masalarını dolaşarak hemşehrileriyle sohbet etti.

Gönül sofralarında birlik ve beraberliğin en güzel mesajını veren hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Ramazan, birlik, beraberlik ve huzur demektir. Bu güzellikleri sizlerle birlikte hep beraber yaşıyor ve paylaşıyoruz.Ramazan’da yakaladığımız bu güzelliklerin tüm yıla yayılmasını temenni ediyoruz. Allah’ın izni ve siz değerli hemşehrilerimizin desteği ile Torolarımızı daha da güzelleştirmek adına çalışmalarımızı ve projelerimizi gerçekleştireceğiz. Sizlerin gündeminde ne var ise bizim de gündemimizde o var. Daha başka programlarda ve projelerimizin açılışlarında inşallah yine bir araya geleceğiz. Sizlere ve bu memlekete hizmet etmenin heyecanını yaşıyoruz. Heyecanımızı da projelerimizi gerçekleştirdikçe hep beraber paylaşacağız.” dedi.

Her gün bir mahallede düzenledikleri iftar sofrası ve  Ramazan eğlenceleri ile çocukların hatıralarında güzel Ramazan anıları bırakmak istediklerini belirten Başkan Yılmaz; “Ramazan eğlenceleri ile geçmişten günümüze kadar gelen kültürel değerlerimizi bir kez daha hatırlatma imkanına kavuştuk” dedi.

Programa katılan vatandaşlarla ve özellikle çocuklarla tek tek hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yılmaz, İftarın ardından semazen gösterisi eşliğinde sunulan tasavvuf musikisi, Karagöz-Hacivat, tahta bacak ve animasyon gösterilerini de yine hemşehrileriyle birlikte izledi. Programda çocuklara ayrıca, pamuk şeker, elma şekeri, patlamış mısır da ikram edildi.