GÜNDEM

BAŞKAN TUNA: “ÖĞRETMENLERİMİZ, GELECEĞİMİZ İÇİN BİR UMUT IŞIĞIDIR”

Haber Tarihi : 24/11/16

Toroslar Belediye Başkan Hamit Tuna: tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak: “Her öğretmen, çocuklarımız ve geleceğimiz için bir umut ışığıdır” dedi.

Öğretmenler günü dolayısıyla; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilçedeki tüm okullara birer kutlama çiçeği gönderen Belediye Başkanı Hamit Tuna, Halkkent ve Arpaçsakarlar İlkokullarını ziyaret ederek okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgi gösterileri arasında okulları ziyaret eden Başkan Tuna, çocuklarımızın eğitimli yetişmesinde ve geleceği için doğru kararlar vermesinde büyük rol oynayan ve her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlere minnet borçlu olduklarını söyledi.

Eğitim ve öğretime büyük önem verdikleri kaydeden Başkan Tuna: “Toroslar Belediyesi olarak eğitim kurumlarımızı sürekli ziyaret ederek, istişarede bulunuyor ve okullarımızın eksikleri konusunda katkı sunmaya çalışıyoruz. Toplumun şekillenmesinde çok önemli katkıları olan eli öpülesi öğretmenlerimizi de sadece 24 Kasım’da değil, her gün anmak, anlamak ve iyi dinlemek gerekir. İnsana yapılan her yatırım ve emek bizim için kutsaldır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha sağlıklı ve daha iyi eğitimli yetişmesine vesile olan başta Başöğretmen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyor, başarı ve huzur dolu yarınlar diliyorum” dedi.

Başkan Tuna, ziyaret sırasında okul müdürlerine birer kutlama çiçeği takdim ederken, okul Müdürleri ve öğretmenler ise, Başkan Hamit Tuna’nın bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayıp, ziyaretlerine gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, teşekkür ettiler.