GÜNDEM

TOROSLAR’DA, 15 BİN KİŞİ EDİS KONSERİNDE COŞTU

Haber Tarihi : 03/12/18

TOROSLAR’DA, 15 BİN KİŞİ EDİS KONSERİNDE COŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ünlü sanatçı Edis’in sahne aldığı konsere 15 bin kişiye seslenerek, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Toroslar Belediyesi’nin, Cumhuriyetimizin Kuruluşu'nun 95'inci yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında organize ettiği ancak Mersinimize şehitlerimizin haberinin gelmesi üzerine ertelenen ünlü sanatçı Edis konseri, 15 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Havai fişek gösterileri eşliğinde sahneye çıkan Edis, sevilen şarkıları ve muhteşem performansıyla Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşatırken, özellikle genç hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği konseri coşkuya dönüştürdü.

Mehteran takımının gösterileri ile başlayan konser öncesinde bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, soğuk havaya rağmen düzenledikleri konserde birlik ve beraberliğin en güzel fotoğraf karesini veren tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

Başkan Tuna; “Aslında bu konserimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenleyecektik. Biliyorsunuz ki o günlerde Mersinimizde şehitlerimiz vardı. Kınalı kuzularımızın anısına saygımızdan dolayı bugüne erteledik. 1071’de Sultan Alparslan’ın Türk yurdu olarak aldığı günden bu yana bu coğrafyada emperyalist güçlerin hayalleri bitmedi. Dünden bugüne yazdıkları senaryolarla, dıştan destek ve içerden alet olanlarla bu millet üzerinde oynadıkları oyunlara inat. Bu millet dün de dik durdu, bugünde dik durdu. Yarınlarda da hep birlikte dik durmaya devam edecektir. Umutların tükendiği yerde Türk’ün kudreti başlar esasıyla 19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a ayak basmak suretiyle kurtuluş mücadelesinin ilk meşalesini yakmış, bu milletin asla boyunduruk altında yaşamayacağını ifade etmek suretiyle ya İstiklal, ya ölüm demiştir. İşte böyle bir Ata’nın evlatları olmaktan her zaman gurur duymaktayız. İmkansızlar içerisinde kurtuluş mücadelesinde galip ayrılarak, 9 Eylül’de düşmanı yurttan atarak, akabinde 29 Ekim 1923’de bu milletin karakterine en yakışan en doğru yönetim şekli Cumhuriyet diyerek, Cumhuriyet’i kurmuş ve kendisinden sonraki gelecek nesillere emanet etmiştir. Ve hakikatten atalarımızdan aldığımız Cumhuriyetimizi omuzlarımızda taşıyoruz. Bizden sonra geleceğin Türkiye’sini idare edecek olan sizler inşallah bu Cumhuriyet’i ilelebet payidar kılacaksınız” dedi.

15 yıldır görev yaptıkları Toroslar’da 21’inci yüzyıl şartlarına uygun bir kent anlayışıyla çalıştıklarını ancak özel gün ve haftaları asla unutmadıklarını ve unutturmadıklarının altını çizen Başkan Tuna; “Ulu Önderimiz Atatürk; ‘Beni görmek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Beni anlamak, ortaya koyduğumuz iddia ve ideallerimi takip etmektir demiştir. Onun için biz de diyoruz ki Ulu Önderimizin ilkelerinin hedefinde, ortaya koymuş olduğu vizyonun peşinden bu Cumhuriyet’i Allah izin verirse bu dünya var olduğu sürece bu Anadolu coğrafyasında devam ettireceğiz. Aynı zamanda muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir ülke olma hedefini de asla bırakmayacağız. Dünde, bugünde, bundan sonra da çok çalışacağız” dedi.

Bugüne kadar gençlerin her zaman desteklerini gördüklerini ve her zaman birlikte yol yürümekten büyük onur duyduklarını belirten Başkan Tuna; “1999 yılından beri söylediğimiz lider Ülke Türkiye vizyonu. Ekonomik anlamda üreten yapısıyla gelişmiş, zenginleşmiş bir Türkiye lider ülke sevdası. Ekonomik anlamda güçlü olan bir ülkenin elbette ki bölgesinde de siyasi olarak yaptırımı olan bir Türkiye hayalimizdir. Bize bu Cumhuriyet’i emanet eden Atatürk’ün her sözünü, düşüncesini doğru algılamak ve anlamak durumundayız. Çünkü bizi millet yapan değerlerimizi yok etmek için uğraşan çok yapılar var. Kalabalığı millet yapan değerler; dilidir, bayrağıdır, vatan toprağıdır, maneviyatıdır, milli kültürüdür ve tarih şuurudur. Bu değerleri boşalttığınızda millet olma özelliğini ortadan kaldırırsanız ve sadece madde ve materyale tapan bir grup haline gelirsiniz. 15 yıldır görev yaptığımız Toroslar’da dünden bugüne yaptığımız hizmetlerle Toroslar’ın değerini tam 20 kat büyüttük.21.yüzyıl şartlarına uygun şehircilik anlayışını kentimize getirirken, özel gün ve haftaları asla unutmadık, unutturmadık ve hep birlikte inşallah unutturmayacağız. Bu vesileyle; bu toprakları vatan yapan başta Ulu Önderimi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Tuna, konuşmasının ardından ünlü sanatçı Edis’e geceye sunduğu katkılarından dolayı teşekkür etti ve üzerinde Toroslar Belediyesi’nin logosu bulunan çini işlemeli fincan takımı hediye etti. Sanatçı Edis’de Başkan Hamit Tuna’ya teşekkür ederek, Mersin’de böyle güzel bir organizasyonda Mersinlilerle buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Başkan Tuna, konsere gelen binlerce vatandaşla hatıra fotoğrafı çektirirken, engelli vatandaşlarla da yakından ilgilenerek, sohbet etti.