GÜNDEM

KÖYLERARASI FUTBOL TURNUVASININ FİNALİ 01 EYLÜL’DE

Haber Tarihi : 29/08/18

Üçüncülük Maçı, Şöhretler Karması ve Final Müsabakası ile Turnuva Taçlanacak

Toroslar Belediyesi’nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 11’incisini düzenlediği  ve 44 köy (mahalle) takımının mücadele ettiği “Köyler Arası Geleneksel Futbol Turnuvasının” finali 1 Eylül 2018 Cumartesi günü oynanacak.

Ayvagediği Mahallesi Futbol Sahası’nda saat:17.00’de Arpaçsakarlar ve Tırtar Mahalleleri arasında düzenlenecek olan final maçının öncesinde saat: 13.00’de Gözne ve Burhan Mahalleleri arasındaki üçüncülük maçı ve ardından saat:15.00’de şöhretler karması müsabakası yapılacak.

Final maçının sonrasında yapılacak ödül töreninde ise, ilk 3’e giren ekiplere kupa ve madalya, gol kralına, en iyi kaleciye, en iyi kaptana, en iyi kenar yöneticisine ve en centilmen takıma da ödüller verilecek.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, geleneksel olarak düzenledikleri turnuva ile köyler arasındaki dayanışma ve kaynaşmanın daha da arttığına dikkat çekerek, tüm sporseverleri; 1 Eylül 2018 Cumartesi günü Ayvagediği Mahallesi Futbol Sahasında gerçekleştirecekleri karşılaşmalara davet etti.

 Sporun; barış, kardeşlik ve dostluk olduğunu belirten Başkan Hamit Tuna, bu turnuvanın da köyler arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında büyük katkı sunduğuna dikkat çekti.

Turnuvanın, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Türkiye’de örnek gösterilen bir organizasyon haline geldiğine de vurgu yapan Başkan Tuna; “Birinci olmak, ikinci olmak hedeftir ama önemli olan buraya gelip o özgüveni gösterip sahaya çıkmaktır. Gençlerimizin gelip müsabakalara katılması, çocuklarımızın ve kadınlarımızın maçları izlemesi, her hafta sonu köy kahvelerinde maçların kritiğinin yapılması  bu turnuvanın önemini ve sürdürülebilir bir organizasyon olduğunu göstermektedir. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyor, finale kalan takımlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.