GÜNDEM

YAYLA ŞENLİKLERİ

Haber Tarihi : 27/08/18

TOROSLAR’DA YAYLA ŞENLİKLERİ ARSLANKÖY’DE ALİ KINIK KONSERİ İLE TAÇLANDI

Toroslar Belediyesi’nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında; Yeniköy, Soğucak ve Ayvagediği Mahallelerinde coşkuya dönüştürdüğü ‘Yayla Şenlikleri’ Arslanköy Mahallesi’nde Ali Kınık konseri ile taçlandı.

Doğa ve yayla turizminin merkezi haline gelen Toroslar’ın yaylalarında binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen karakucak güreşleri ve  ünlü sanatçıların yer aldığı konser programlarında birlik ve beraberlik adına güzel mesajlar verildi.

Arslanköy Mahallesi Başpınar mevkiinde gerçekleştirilen şenlikte de sanatçılar Mehtap Gökkaya, Burhan Ateş ve Ali Kınık  sahne performansları ve seslendirdikleri sevilen şarkılarıyla konsere katılan binlerce kişiye unutulmaz bir  müzik ziyafeti yaşattı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelerek Arslanköy’den tüm hemşehrilerine seslenen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Denizimiz yok ama Toroslarımızı yayla turizmi ile Türkiye’nin her yerinden tanınan bir merkez haline getireceğiz inşallah” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında birlik ve beraberliği daha da perçinlemek adına gerçekleştirdikleri yayla şenlikler ile amaçlarının bu toprakların kolay kazanılmadığını genç neslin belleklerine kazımak olduğunu vurgulayan Başkan Tuna, Türk Milleti adına Zaferler Ayı olan Ağustos ayının önemine değindi. Başkan Tuna; “Deniz ve yaylalarıyla Allah’ın bahşettiği bütün güzellikleri içinde barından bir kentte yaşıyoruz. Toroslarımızın yaylalarında 200 binin üzerinde misafir nüfusumuz var.Yayla Şenliklermiz ile insanlarımıza  bu güzel akşamlarda konserlerle hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştık.Aynı zamanda bizi millet yapan değerlerimizden bir tanesi olan tarih şuurunu da genç neslin belleklerine kazımaya gayret ediyoruz. Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer.Onun için biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar  hizmet anlamında ufkumuz ve vizyonumuz geniş bir şekilde çalışıyoruz. Tüm teknolojik gelişmişlikleri kullanmak suretiyle üreterek az zamanda  birçok hizmetu gerçekleştirdik ve bugün hizmetlerimizle Toroslarımız en hızlı gelişen bir kent haline geldi. Dünü ile bugünü kıyaslandığında Toroslarımızdaki değişimi,  özellikle dışarıdan gelen insanlarımız çok açık bir şekilde görebiliyorlar.Bu dönemde de yaylalarımızın belediyemize bağlanmasıyla birlikte daha önce 5 bin 200 hektar olan çalışma alanımız bugün 108 bin hektar alana çıktı.Meşaketli olmasına rağmen inanmış yüreğimizle, çalışan arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle ortaya koyduğumuz plan ve program dahilinde Toroslarımızın merkezini olduğu gibi yaylalarımızı da  nakış nakış işledik ve işlemeye devam ediyoruz.Bu çalışma azmimizle Toroslarımızı Mersin’nin yıldızı yaptık.Denizimiz yok ama yayla turizmi ile Toroslarımızı Türkiye’nin heryerinden tanınan bir merkez haline getireceğiz inşallah.Proje üretme anlamında taşı ve toprağı bir araya getirmek suretiyle yaptığımız ve yapacağımız daha çok işimiz var.Bu vesileyle Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla vatan yapan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Tuna’nın konuşmasının ardından sahneye çıkan sanatçılar Mehtap Gökkaya, Burhan Ateş ve Ali Kınık alanı dolduran kalabalığı seslendirdikleri şarkıları ile hem coşturdu hem de vatandaşların milli duygularına dokundu.Halayların çekildiği programda Başkan Hamit Tuna’nın sanatçı Burhan Ateş ile birlikte söylediği ‘Ela Gözlüm’ şarkısı ve ünlü sanatçı Ali Kınık ile birlikte söylediği ‘İzmir Marşı’ da büyük alkış aldı.

  Başkan Tuna, daha sonra sanatçılara geceye sunduğu katkılarından dolayı teşekkür ederek, çiçek ve plaket takdim etti.