GÜNDEM

ÇOCUKLARIN, HAMİT TUNA SEVGİSİ

Haber Tarihi : 26/06/18

ÇOCUKLARIN, HAMİT TUNA SEVGİSİ

Daha yaşanılabilir bir Toroslar hedefiyle ilçesinde gece gündüz demeden çalışan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, vatandaşlarla ve özellikle çocuklarla kurduğu yakın ve samimi diyaloglarıyla da dikkat çekiyor.

Ortaya koyduğu hizmetleri bugün için değil, gelecek nesiller için hayata geçiren Başkan Tuna, çocuklara olan ilgisiyle çocukların da büyük sevgisini kazanıyor.

Mahalle gezilerinde, ilçedeki okullara yaptığı ziyaretlerde, etkinliklerde, programlarda Başkan Tuna ile karşılaşan çocuklar da sevgilerini göstermekten geri kalmıyor. Vatandaşların kimi zaman abisi, kimi zaman da Başkan’ı olan Başkan Tuna, çocukların ise her zaman Hamit Tuna’sı oluyor.

Makam odasında oturmayı sevmeyen ve belediyeciliği ilgi, bilgi ve takip olmak üzere 3 ana unsurda değerlendiren Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Çocuklar, bizim geleceğimiz ve umudumuzdur. Hizmetlerimizin temelinde de geleceğimiz olan çocuklarımız var.En büyük hedefimiz ise beyni bilgi birikimi ile dolu, sporcu kimlikleriyle öne çıkmış, milli ve manevi  değerlerine bağlı nesiller yetiştirmektir” sözüyle çocukları ne denli önemsediğini gösteriyor.

Zoru hemen, imkansızı zaman içerisinde başarırız prensibi ile hareket ettiği Toroslar’da fiziki mekanların iyileştirilmesinin yanı sıra eğitimden sağlığa, spordan sanata kadar birçok alanda proje ve yatırımlarını hayata geçiren Başkan Tuna, çözüm odaklı çalışmasıyla da dikkat çekiyor.

Başkan Tuna; “Belediyecilik; rutin hizmetlerin yanı sıra insanların acısında, sevincinde yanında ve ulaşılabilir olmaktır. Bizde mesai kavramı yok. Bölge insanımızın acısını paylaşıyor, mutluluğuna ve sevincine ortak oluyoruz. Bu nedenle insanlarımıza çok yakınız. Siyaseti de böyle tarif ediyorum. Demir çubuğu istediğiniz gibi eğip, bükemezsiniz. Onu ısıtıp kor haline getirmeniz lazım. Siyasette böyle bir şey. İnsanlara kendinizi ifade etme şansı bulursanız, karşılıklı olarak o insan size gönlünü verir. İnsanlar bizi kendi gibi görüyor. 5 yaşındaki bir çocuğa sorduğunuzda benim adımı biliyor. Hiçbiri de Başkanım ya da abi, amca demez. Hamit Tuna der, Hamit Tuna ne yapıyorsun der? Bu da tabiki bizim de hoşumuza gidiyor. Bunlar bize dönen özel sevginin karşılığıdır. Böyle olumlu dönüşler bizim moral motivasyonumuzu ve çalışma şevkimizi de arttırıyor” dedi.