GÜNDEM

TOROSLAR’DA 1’İNCİ ETAP YÜZME KURSLARI BAŞLADI

Haber Tarihi : 25/06/18

TOROSLAR’DA 1’İNCİ ETAP YÜZME KURSLARI BAŞLADI

Toroslar Belediyesi’nin; 2018 sezonu yaz spor okulları kapsamında bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği yüzme kurslarının 1’inci etabı başladı.

Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alan üzerinde hizmete sunulan Toroslar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen temel yüzme eğitimlerinin ilk etabına yaklaşık bin 500 çocuk kayıt yaptırdı.

 7-18 yaş aralığında olanların faydalandığı yüzme eğitimleri, 8 yüzme antrenör eşliğinde  2 dönem ve toplam 4 hafta olacak şekilde; hafta içi her gün 1’er saatlik eğitimler halinde 8.30 ile 17.30 saatleri arasında verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kurslardan 3 yılda yaklaşık 15 bin çocuk ve gencin yararlandığını kaydederek, amaçlarının Toroslar’da yüzme sporunu yaygınlaştırmak olduğunu belirtti.

Bu yıl da kurslara gösterilen ilginin memnuniyet verici düzeyde olduğunu vurgulayan Başkan Tuna,  kursiyerler için servis imkanı da sunduklarının altını çizerek; “Yüzme kurslarımıza katılan çocuklarımız ve gençlerimiz burada hem temel yüzme tekniklerini öğreniyorler hem de yeni arkadaşlıklar edinerek eğlenceli vakit geçiriyorlar.Fubol, basketbol ve tenis gibi tüm spor aktivitelerin yer aldığı Toroslarımızda amacımız yüzme sporunu da yaygınlaştırmak ve yüzme bilmeyenlere yüzme öğretmektir. Fiziksel olarak da çocuklarımızın gelişimlerini olumlu yönden etkileyen bir spor dalı olan yüzme ile ruhen ve bedenen sağlıklı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

2’nci etap kurslara katılmak isteyenler için kayıtların; 27 Haziran ile 16 Temmuz tarihleri arasında devam edeceğinin ve kursların 23  Temmuz ile 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşeceğinin bilgisini veren Başkan Tuna; “İkinci etap yüzme kurslarımıza katılmak isteyenler belediye hizmet binamızdaki veznelere yatıracakları 35 TL ücretin dekontu, kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraflarıyla birlikte Çukurova Mahallemizde bulunan Olimpik Yüzme Havuzu tesisimizdeki Toroslar Belediyesi Spor İşleri Koordinatörlüğüne başvuralarını yapabilirler.Şehit ve gazilerimizin birinci derece yakınlarına ise kurs ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacaktır.Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız da Belediyemizin; 0324 322 72 00 numaralı telefonundan Halkla İlişkiler Birimiyle görüşebilirler” dedi.