GÜNDEM

BAŞKAN TUNA: “DRAG PİSTİMİZ, TÜRKİYE’NİN EN İYİ YARIŞ PİSTLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Haber Tarihi : 08/11/16

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın, 2014-2019 projeleri arasında yer alan Drag pisti projesi (Motosiklet ve Otomobil Yarış Pisti), motor sporlarının yapılacağı üst düzey bir kulvar olacak.

Seçim öncesi drag ve drift sporcuları ile bir araya gelerek ilçe sınırları içerisinde bir pist yapacaklarının sözünü veren ve çalışmalara başlayan Belediye Başkanı Hamit Tuna, projenin yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini ve önemli bir kısmının tamamlandığını söyledi.

  Korukent Mahallesi’nde 156 bin m2 alanda, bin 100 metre uzunluğunda ve 100 metre eninde inşa edilen tesiste gerçekleştirdikleri zemin düzenleme çalışmalarını inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Tesis, Türkiye’nin en iyi drag pistlerinden biri olacak” dedi.         

 “Motosiklet ve otomobil yarışları sporlarına ilgi duyan ve yarışlara hazırlanan gençlerimize inşallah bu pist alanında ev sahipliği yapacağız” diyen Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Toroslar Belediyesi olarak gençlerimize söz verdiğimiz drag ve drift sporlarının yapılacağı pist alanımızın yapımını hummalı bir çalışma ile devam ediyoruz. Bin 100 metre uzunluğundaki bu kulvarın alt ve üst ucu arasında yaklaşık 30 metrelik bir kot farkı vardı. Böyle uzun ve düz zemin bulmak kolay değil. Ama biz zoru başarmanın yoluna gittik ve bin 100 metrelik kulvarda 30 metrelik kot düşürme çalışmasını yoğun bir şekilde yapıyoruz. Çalışmamızı son günlerde daha da yoğunlaştırdık. Şuan bin yüz metrelik kısmın aşağı yukarı 600 metrelik kısmına geldik. Projemiz tamamlandığında Türkiye’nin en iyi drag pisti olacak. O hedefimizi gerçekleştirebilmek için belediye çalışanlarımız pist alanımızda gece gündüz çalışıyorlar. Ellerine, yüreklerine sağlık. Her proje, bir üretim ve emektir. Bu özverili çalışmalarla Toroslarımız önemli ve büyük projelere kavuştu. Özellikle pist alanında su çıkan yerlerde yaptığımız drenaj ve boru çalışmalarını devam ettiriyoruz. Yüzbinlerce kamyon hafriyat alıyoruz. Buradan aldığımız toprağı da diğer futbol sahalarımızda kullanıyoruz. Böylelikle planlı çalışmanın en güzel örneğini sunuyoruz. Attığımız taş her iki anlamda da yerini buluyor. Belediye olarak prensibimiz bu. Bir işi yaparken projenin ikinci ve üçüncü adımlarını da düşünüyoruz” dedi.

Başkan Tuna, tesis içerisinde; 5 bin 500 seyirci kapasiteli tribün, kafeteryalar, tesis binası, park, otopark ve etkinlik alanlarının yer alacağına da sözlerine ekleyerek, tesisin şimdiden hayırlı olmasını diledi.