GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Haber Tarihi : 30/04/18

BAŞKAN TUNA, BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 30 Nisan Pazartesi Günü’nü, 1 Mayıs Salı Günü’ne bağlayan gece idrak edeceğimiz Berat Kandili dolasıyla bir mesaj yayınladı.

Ramazan Ayı’nın müjdeleyicisi olarak kabul edilen Mübarek Berat Kandili’nin tüm İslam Alemi için sağlık, mutluluk ve bereket getirmesi temennisinde bulunan Başkan Tuna; “Günahlardan arınma ve aklanma anlamına gelen bu mübarek gecenin Ülkemizin birliğine ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Başkan Tuna; “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan Ayı’na ulaşmamıza vesile olan Berat Kandili, bağışlanma ve af gecesidir. Bu gecede yapılan ibadetlerin fazileti çok büyüktür. Bu mübarek gecelerde dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız. Vatanımızın bekası için görev yapan tüm Mehmetçiklerimizi ve güvenlik güçlerimizi Yüce Allah’a emanet ediyor, başta Ülkemiz olmak üzere tüm dünyanın barış ve huzura kavuşmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Mersinli hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi’nin Mübarek Berat Kandili’ni kutluyorum” dedi