GÜNDEM

KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI

Haber Tarihi : 24/04/18

TOROSLAR’DA 11’İNCİ KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Toroslar Belediyesi’nin, köyler arasındaki dayanışma ve kaynaşmayı daha da güçlendirmek amacıyla bu yıl 11’inci kez düzenlediği ‘Köyler Arası Geleneksel Futbol Turnuvası’ geçen yılın şampiyonu Ayvagediği ile Doruklu Mahalleleri arasında oynanan açılış maçı ile başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında başlatılan ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda finali oynanacak olan turnuvada, 44 köy (mahalle) takımı şampiyonluk için sahada mücadele edecek.

Korukent Mahallesi’nde bulunan Prof.Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezindeki futbol sahasında gerçekleştirilen ve takım taraftarlarının yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın açılış maçı öncesinde Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın da forma giydiği şöhretler karması futbol maçı yapıldı.

Şöhretler karması futbol maçının ardından bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye’de örnek gösterilen ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da plaketle ödüllendirilen Köyler Arası Futbol Turnuvasını 11 yıldır aralıksız düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Nobel Kimya ödülünü alan Türk Bilim insanı Prof.Dr. Aziz Sancar’ın ismini verdikleri Gençlik Merkezi’nin hayırlı olmasını dileyen Başkan Tuna; “Bu güzel tesisleri inşa ederken kullanımını da sağlıklı bir şekilde yapıyoruz. Tesislerimizde düzenlediğimiz bu turnuvamız da Türkiye Futbol Federasyonunu tarafından sürekli takip edilen ve plaketle ödüllendirilen özellikli bir organizasyondur.118 karşılaşmayı yönetecek olan genç hakemlerimizin maç tecrübelerinin artmasına da önemli bir katkı sağlıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlattığımız 44 takımımızın katıldığı turnuvamızın finalini, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Gözne ya da Ayvagediği Mahallelerimizdeki fubol sahalarımızda yapacağız. Bu güzelliği sizlerle paylaşacağız. Turnuvamızın her zaman olduğu gibi fair play ölçüsünde geçmesini temenni ediyor, tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.98’inci yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Turnuvanın en önemli misafirleri ise çocuklar oldu. Başkan Tuna,  takım oyuncularıyla birlikte maçtan önceki seremoniye Türk Bayrağı baskılı tişörtleriyle çıkan minik çocuklarla yakından ilgilenerek, ulusal egemenlik ve çocuk bayramlarını kutladı.

Başkan Tuna daha sonra, Ayvagediği ile Doruklu Mahalleleri arasında oynanan ve Ayvagediği’nin 6-4 galip geldiği karşılaşmanın başlama vuruşunu yaptı.