GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, AVUKATLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Haber Tarihi : 05/04/18

BAŞKAN TUNA, AVUKATLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle Mersin Barosu’nu ve Belediye Hukuk İşleri Müdürlüğünü ziyaret etti.

Baro ziyaretinde Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Mersin Baro Başkanı Ali Er ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Barodaki avukatlarla görüşerek, Avukatlar Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Hamit Tuna, tüm avukatlar adına Baro Başkanı Ali Er’e çiçek takdim etti.

Sohbet havasında geçen ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hamit Tuna, adaletin sağlanmasında, bireylerin hak ve özgürlüklerini kullanmasında avukatların büyük bir görev üstlendiğine dikkat çekerek; “Her yıl olduğu gibi bu yılda Avukatlarımızın bu özel günlerinde Mersin Baromuzu ziyaret ederek, Baro Başkanımız ve avukatlarımızla bir araya geldik. Yargı sistemimizin en önemli unsurlarından olan ve adaletin tecellisi için kutsal bir mesleği yerine getiren tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Mersin Baro Başkanı Ali Er de Başkan Tuna’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna daha sonra; Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Habip Akbal ve Hukuk İşleri Müdürlüğü’nde görevli avukatları da ziyaret ederek, çalışma arkadaşlarına çiçek takdim etti ve günlerini kutladı.