GÜNDEM

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haber Tarihi : 03/04/18

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİNİ SEÇTİ

Toroslar Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı yaptı.

Belediye Meclis Salonu’nda, Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında yapılan toplantı, bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak, oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı. Ardından gündemin diğer maddelerine geçildi.

Toplantıda; Encümen, Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Gençlik ve Spor, Eğitim, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler, Tarım, Orman ve Hayvancılık ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyonlarının üyelerinin seçimi yapıldı.

Gizli oy açık tasnif usulü ile yapılan oylama sonucunda yapılacak ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere Encümen Üyeliklerine; Ömer Bilgin, Mehmet Tan ve İbrahim Kaya seçildi.

Toplantı, yapılacak ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere ihtisas Komisyonlarına 5’er üyenin belirlenmesiyle devam etti.  Buna göre; Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine; Mustafa Yavuz, Ömer Bilgin, Aziz Mil, Yakup Bilir, Mehmet Tan, İmar ve Bayındırlık Komisyon Üyeliklerine; Haluk Mutluay, Atila Parlak, Bilal Candan, Ramazan Topal, Yakup Bilir, Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeliklerine; Salih Özkan, Ahmet Kılıç, Mehmet Çivi, Salih  Baysal, Şükrü Güven, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliklerine; Abdullah Yılmaz, Salih Özkan, Hamit Ayhan, Ali Rıza Aydın, Serpil Mersin, Eğitim, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliklerine; Hikmet Koç, Atila Parlak, Mustafa Çakır, Salih Baysal, Aziz Mil, Tarım, Orman ve Hayvancılık İşleri Komisyonu Üyeliklerine; Ergün Özdemir, Mehmet Çivi, Ahmet Kılıç, İsmet Hasancaoğlu, Bilal Candan, Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu Üyeliklerine; Serpil Mersin, Talat Tutkun, Mehmet Göğen, Avni Atmaca, İbrahim Kaya seçildiler.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen gündem maddeleri ile Belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, Mayıs/2018 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün,  2 Mayıs Çarşamba Günü saat: 14.00 olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Toroslar Belediyesi’nin 2017 mali yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerini içeren denetim raporu okunarak meclisin bilgisine sunulurken, toplantıda ayrıca, Toroslar Belediyesi’nin 01/01/2017-31/12/2017 dönemini kapsayan faaliyet raporu da görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Temenni ve öneriler bölümünde söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, hizmette 14’üncü  yılı tamamladıklarını ve göreve geldikleri ilk günden itibaren canla, başla Toroslar’ı daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent haline getirdiklerini belirterek, bu faaliyetlerinde emeği olan ve katkı sunan Belediye Meclis Üyeleri ile tüm personeline teşekkür etti.