GÜNDEM

TOROSLAR, AŞIRI YAĞIŞLARA KARŞI TEYAKKUZDA

Haber Tarihi : 20/11/17

TOROSLAR, AŞIRI YAĞIŞLARA KARŞI TEYAKKUZDA

Toroslar Belediyesi; dün kent genelinde etkili olan ve önümüzdeki 2 gün sürmesi beklenen dolu ve sağanak yağışa karşı teyakkuza geçti.

Oluşturdukları ekiple, İlçe genelinde oluşabilecek olumsuzluklara karşı gerekli önlemleri alan Toroslar Belediyesi, vatandaşların yağış nedeniyle mağdur olmaması için sokaklarda biriken doluları arazöz ve kepçe yardımı ile temizlerken, evlerini ve dükkanlarını su basan vatandaşların yardımına da koşarak, gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.

Yağışların devam etme olasılığına karşı Toroslar Belediyesi ekiplerinin 7/24 görev başında olduğunu belirten Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşların 322 72 00 /1270 numaralı telefonu aramalarını istedi.

Başkan Tuna: “Meteorolojinin verdiği bilgilere göre önümüzdeki iki gün boyunca yine sağanak yağış bekleniyor. Belediye olarak gerekli önlemleri aldık. Sağanak yağışlar, Allah korusun afeti de getirebiliyor. Onun için vatandaşlarımızdan da bu konuda dikkatli olmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim için en önemli konudur” dedi.