GÜNDEM

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞAN BAŞKAN TUNA

Haber Tarihi : 07/11/17

“10 KASIM’DA, 10 BİN GÖNÜLLÜYLE TÜM DÜNYAYA MESAJ VERECEĞİZ”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısının temenni ve öneriler bölümünde söz alarak, 10 Kasım’da 10 bin gönüllü vatandaşla oluşturacakları ‘Dünyanın En Büyük Canlı Atatürk Portresi’ ile Türkiye’den, tüm dünyaya bir mesaj vereceklerini söyledi.

Guinness rekorlar kitabına da girmesi hedeflenen etkinlik için Belediye Meclis Üyelerinden de destek ve katkı beklediklerini kaydeden Başkan Hamit Tuna, zaman zaman Ulu Önderimiz Atatürk’e karşı yapılan çirkin saldırı ve ifadelere bu organizasyonla en güzel cevabı vereceklerini kaydetti.

  Mersin’de 1946 yılından bu yana en büyük Cumhuriyet Meydanı’nı yapan bir belediye olmaktan büyük şeref duyduklarını vurgulayan Başkan Tuna, bu etkinlik ile Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nın tarihi bir ana ev sahipliği yapacak olmasının da mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hep birlikte anmak için tüm Mersin halkını 10 Kasım’da Toroslar Cumhuriyet Meydanı’na davet eden Başkan Tuna, 10 bin gönüllü ile oluşturacakları ‘Dünyanın En Büyük Canlı Atatürk Portresi’ ile bir dünya rekoru kırmayı hedeflediklerini ve bu rekor denemesinin Mersin’in ve Ülkemizin  tanıtımına da katkı sağlayacağına dikkat çekti. Başkan Tuna; “Bugün demokrasinin himayesinde bir ülke var ise Ulu Önderimiz Atatürk başta olmak üzere O’nun silah arkadaşları, şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Zaman zaman Ulu Önderimize karşı yapılan çirkin saldırı ve ifadeler bizleri derinden üzmektedir. Ama Cumhuriyet çocukları olarak dik  duruşumuzla o güzel portrenin içerisinde 10 Kasım’da Ulu Önderimizi sizlerle birlikte anacağız. Bu etkinliğimiz ulusal ve uluslararası düzeyde ses getirecektir. Ülkemizi kurtarıp, Cumhuriyetimizi ilan eden, ortaya koyduğu vizyon ve muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Ülke olma hedefini gösteren büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e her zaman minnettar olmaya devam edeceğiz. O’nun için tüm hemşehrilerimizden 10 Kasım’da bu etkinlik için destek bekliyoruz.10 Kasım Cuma günü saat:07.00’de Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda buluşalım. Kimsenin Atatürk’e dil uzatamayacağını, ilkelerini devam ettiren bir milletin olduğunu Türkiye’den herkese bir mesaj olarak vereceğiz” dedi.

 Gündem maddelerinin görüşülerek, karara bağlandığı Kasım Ayı meclis toplantısı; Aralık /2017 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 4 Aralık Pazartesi günü saat:14.00 olarak belirlenmesinin ardından son bulurken, Toroslar Belediye Meclisi; 10 Kasım Cuma günü saat:15.00’de  ikinci oturumunu yapmak üzere yeniden toplanacak.