GÜNDEM

TOROSLAR’DA YAZ BASKETBOL KURSLARI DEVAM EDİYOR

Haber Tarihi : 01/08/17

TOROSLAR’DA YAZ BASKETBOL KURSLARI DEVAM EDİYOR

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte çocukları ve gençleri kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturan Toroslar Belediyesi’nin; yaz spor okulları kapsamında açtığı basketbol kursları yoğun ilgi görüyor.

6-18 yaş arasındaki kursiyerlerin faydalandığı kurslar, hafta sonu Mithat Toroğlu Mahallesi'nde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nin Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Futbol, yüzme, tenis, güreş, bocce, jimnastik, tiyatro ve folklor gibi birbirinden farklı branşları bünyesinde barından Toroslar Belediyesi Spor Kulübü’nün yaz  basketbol kurslarına bir ay içerisinde bin kişi kayıt yaptırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaz spor okullarıyla amaçlarının; çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yanı sıra tatillerini hem eğlenerek hem de arkadaşlıklarını geliştirerek sosyalleşmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Kurslarda başarı gösteren öğrencileri hem Toroslar Belediyespor alt yapısına hem de üçüncü lig takımlarına dahil ederek Türk sporuna yetenekli gençler kazandırmak istediklerinin bilgisini veren Başkan Tuna; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimi için spor çok önemli” dedi.

Başkan Tuna; “Her yıl birçok branşta açtığımız Yaz Spor Okulları kapsamındaki basketbol kursumuz profesyonel antrenörlerimiz eşliğinde devam ediyor. Toroslar Belediyesi olarak yaz ve kış aylarında düzenlediğimiz kurslarla çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendiriyoruz. Böylece onların hem kaliteli hem de sağlıklı zaman geçirmelerine yardımcı oluyoruz. Hedefimiz; spor okullarında başarılı olan kursiyerlerimizi teşvik ederek kulübümüzün ve Mersinimizin kulüplerinin alt yapısını güçlendirmek ve Türk Sporuna yeni yetenekler kazandırmaktır” dedi.

Profesyonel antrenörler eşliğinde devam eden kurslara katılmak isteyenler, Toroslar Belediyesi Spor işleri Koordinatörü Mehmet Alagöz’ün 0545 213 65 81 numaralı telefonunu arayarak bilgi alabilirler.