GÜNDEM

TOROSLAR’DA TENİS KURSU KAYITLARI BAŞLIYOR

Haber Tarihi : 24/06/17

Toroslar Belediyesi; futbol, basketbol, yüzme, halkoyunları, bocce ve güreş gibi spor branşlarına tenisi de ekleyerek, tenis kursu açıyor.

Toroslar Belediyesi; futbol, basketbol, yüzme, halkoyunları, bocce ve güreş gibi spor branşlarına tenisi de ekleyerek, tenis kursu açıyor.

Spora ve sporcuya verdiği önem kamuoyu tarafından takdirle karşılanan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar’da tenis kurslarının açılacağı müjdesini verdi. Toroslar Belediyesi Tenis Spor Kulübü bünyesinde açılacak kursların kayıtları Ramazan Bayramı’nın akabinde 28 Haziran Çarşamba günü başlayacak. Aylık 8 saat eğitimin verileceği kurslara kayıtlar Toroslar Belediyesi’nin Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan 3 Ocak Spor Kompleksi’nde alınacak. Ücretsiz olarak verilecek kursların kayıtları 15 Temmuz Cumartesi gününe kadar sürecek.

Profesyonel tenis antrenörleri eşliğinde verilecek kurslar Toroslar Belediyesi 3 Ocak Spor Kompleksi’nde verilecek ve 7-12 yaş arasındaki çocuklar başvurabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar’ın tarih, kültür ve doğasının yanı sıra sporda tesisleşme anlamında ön plana çıkması için mücadele ettiklerini söyledi. Bu mücadelelerinin basketbol ve bocce branşı başta olmak üzere birçok alana alınan başarılar ve Milli takıma sporcu göndererek taçlandığının altını çizen Başkan Tuna, tenis branşında da hedeflerinin büyük olduğunu vurguladı.

Tesileşme anlamında Çukurova’da en önde belediyelerden biri olduklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Hamit Tuna, tenisi ilçe genelinde yaygınlaştırmak istediklerini ve yaptıkları tesislere tenis kortu da inşa ettiklerini ifade etti.

Tenise meraklı 7-12 yaş aralığındaki çocukları kurslara beklediklerini de söyleyen Başkan Tuna; “Çocuklarımızı sporla bütünleştirerek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına her yıl yaz spor okulları açıyoruz. Bu okullarımızda yetenekli gördüğümüz gençleri spor kulübümüz bünyesine dahil ederek Türk sporuna kazandırma amacındayız. Ebeveynlerden talebimiz çocuklarını spor okullarımıza göndererek, beyni bilgi birikimi ile dolu, ahlaklı ve yarına umutla bakan bir gençlik yetiştirme hedefimize katkı sunmalarıdır” dedi. Başkan Tuna; kurslarla ilgili bilgi almak isteyenlerin 0537 375 31 52 numaralı telefonu arayabileceklerini de sözlerine ekledi.