GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, HIDIRELLEZ BAYRAMI’NI KUTLADI

Haber Tarihi : 05/05/17

BAŞKAN TUNA, HIDIRELLEZ BAYRAMI’NI KUTLADI

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; bir mesaj yayınlayarak, baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul edilen Hıdırellez Bayramı’nı kutladı.

Mesajında; Türk Dünyası’nın kültür, gelenek ve göreneklerinden biri olan Hıdırellez Bayramı’nın, birlik ve beraberliğe vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Hıdırıllez, Türk töresinde var olan en güzel geleneklerden biridir. Hızır ve İlyas peygamberlerin her bahar başlangıcında buluştuğuna inanılan gün olan Hıdırellez Bayramı aynı zamanda, hoşgörüyü, dostluğu, kardeşliği pekiştiren ve doğa sevgisini sembolize eden önemli bir gündür” dedi.

Başkan Tuna: “ Kültürü oluşturan, örf, adet ve gelenekler hayatımızın vazgeçilmez unsurudur. Milletlerin oluşmasında kültürün yeri ve önemi de büyüktür. Bir millet, geleneklerini ve kültürel değerlerini kuşaktan kuşağa sağlıklı olarak aktarabilirse varlığını daha iyi sürdürebilir. Onun için, bu önemli değerlerimizi gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarabilmek en büyük görevimiz olmalıdır. Bu değerler, birlik ve beraberliğimize daha da güç katmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle; Hıdırellez’in sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimizin Hıdırellez Bayramını kutluyorum” dedi.” 

 Başkan Tuna, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte; 6 Mayıs Cumartesi günü saat:12.00’de Arslanköy Mahallesi Başpınar Mevkii Şaymana Tesislerinde düzenleyecekleri Hıdırellez Şenliklerine de tüm Mersin halkını davet etti.