GÜNDEM

TOROSLAR, 23 NİSAN'I COŞKUYLA KUTLAYACAK

Haber Tarihi : 20/04/17

TOROSLAR, 23 NİSAN'DA GEÇMİŞTEN GELECEĞE ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLİYOR

Toroslar Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl da düzenleyeceği ‘Geçmişten Geleceğe Çocuk Oyunları’ şenliği ile kutlayacak.

23 Nisan Pazar günü saat: 10.00’da Korukent Mahallesi’nde bulunan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte çocuklar, geçmişte akranlarının oynadığı; bilyalı, topaç, yoyo, ip atlama, bilye, çember, masa langırtı ve gıncırlak oyunlarını tanıma fırsatı bulacak.

Palyaço ve midilli atının da yer alacağı etkinlikte, çocuklara dondurma ve uçurtma da dağıtılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; Türk Milletinin bağımsızlık ve hürriyetinin sembolü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97’nci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gurur ve coşkuyla kutladıklarını söyledi.

23 Nisan’ın Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olma özelliğini halen sürdürüyor olmasının Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün bir göstergesi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Bu Bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin Çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza aynı zamanda çocuk bayramı olarak ilan etmiş ve bu yönüyle de Atatürk dünya ölçeğinde eşsiz liderliğini bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.

 ‘Geçmişten Geleceğe Çocuk Oyunları’ şenliği ile amaçlarının eski çocuk oyunlarının yeniden canlılık kazandırılmasına katkı sağlamak olduğunu belirten Başkan Tuna: “Toroslar Belediyesi olarak hedefimiz; beyni bilgi ile dolu, sporcu kimlikleriyle öne çıkan, teknolojik gelişmişlikleri yakından takip eden ancak milli değerlerinden de asla vazgeçmeyen bir gençlik oluşturmaktır. Tüm çocuklarımızı, aileleriyle birlikte 23 Nisan’da Gençlik Merkezi’nde düzenleyeceğimiz şenliğimize bekliyoruz. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan ve bu bayrak için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.