GÜNDEM

TOROSLAR BELEDİYESİ'NDEN 3 BOYUTLU HEDİYE

Haber Tarihi : 27/08/2021

TOROSLAR BELEDİYESİ'NDEN 3 BOYUTLU HEDİYE

Toroslar Belediyesi, Ankara'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi'nde ziyaretçilere, 3D yazıcı tekniği ile yazdırdığı 3 boyutlu figürler de hediye etti.

Bilimsel ve Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden belediye, atölye çalışmaları ve sunduğu renkli faaliyetlerle etkinliğin gözdesi oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) ev sahipliğinde yapılan etkinlik, Türkiye'nin dört bir yanından yoğun ilgi gördü.

Tekno Toroslar Projesi'nin tanıtımını yapan, Miniada Robot, drone parkuru, Tekno Toroslar Merkezinin üç boyutlu maketi ile dikkat çeken belediye, 30x30x40 baskı alanı, 120 mm/S hız, abs, pet-g, asa filamentleri destekleyen,  32 bit kontrol ünitesi ve nema 17 torklu motor sistemi bulunan 3D yazıcı ile figürler yazdırarak ziyaretçilere sundu.

"Teknolojiyi En Verimli Bir Şekilde Kullanmaya Çalışıyoruz"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Çevik Belediyecilik anlayışıyla yenilikleri takip eden ve hızla ortaya koyan bir belediye olduklarını kaydetti.

Başkan Yılmaz; "E-belediye hizmetlerimiz, kendi bünyemizde geliştirdiğimiz otomasyon sistemimiz ile Toroslarımızda yaşayan tüm vatandaşlarımızın taleplerini ortak bir çözüm merkezinde toplayarak, hizmetlerimizi hızlı ve etkin bir şekilde yerine getiriyoruz. İlçemizin yapısına uygun olacak projelerimizi gerekli teknik incelemelerin ve değerlendirmelerin ardından uyguluyoruz. Ankara'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi'nde belediyemizin bilişim altyapısında sunduğumuz çalışmaları da sergiledik. Ziyaretçilere, 3 boyutlu yazıcıdan figürler çıkararak hediye ettik. Kongre ve Sergi'de gençlerimizin geliştirdiği çalışmaları ve eserleri de inceledik. Onların bu azmi, bilim ve teknolojik alanda yerli ve milli üretimin geleceğini de gözler önüne seriyor. Tüm gençlerimizle gurur duyuyoruz. Biz de Toroslar Belediyesi olarak gençlerimizin yeniliklere açık olması için her zaman yanlarında olacağız ve destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.