GÜNDEM

MÜSİAD, BAŞKAN YILMAZ ADINA 30 FİDAN BAĞIŞLADI

Haber Tarihi : 08/07/2021

MÜSİAD, BAŞKAN YILMAZ ADINA 30 FİDAN BAĞIŞLADI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi'nin 20. Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Serdar Yıldızgörer'in tekrar başkanlığa seçildiği toplantı sonrası Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a, katkılarından dolayı plaket yerine adına bağışlanan 30 adet fidanın sertifikası sunuldu.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, MÜSİAD Mersin Şubesi'nin 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, kent protokolü, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile iş insanlarının da hazır bulunduğu genel kurulda Başkan Yılmaz'a, MÜSİAD tarafından adına bağışlanan 30 fidanın sertifikası takdim edildi.

Başkan Yılmaz sertifikasını, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın ve genel kurulda yapılan oylamada yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Serdar Yıldızgörer'in elinden aldı.

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan; "Fidanlarınızın, Yeni Nesillere Tabiatın Bir Hediyesi Olmasını Dileriz"

İstanbul İli Çekmeköy ilçesi Ömerli Köyü mevkiinde yer alan MÜSİAD Hatıra Ormanı arazisine dikilen fidanların sertifikasını Başkan Yılmaz'a sunarak, başarılarının devamını dileyen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan; "Fidanlarınızın umutlarınızla beraber yeşerip,  büyümesini yeni nesillere tabiatın bir hediyesi olmasını dileriz. Güzel ve daha yaşanılabilir bir dünya oluşturmak üzere yapılan katkıya vesile olduğunuz için teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Başkan Yılmaz: "Ülkemizin Kalkınması için Girişimcilik ve İş Birliğini Önemsiyoruz"

Genel kurulda yeniden başkan seçilen Serdar Yıldızgörer'i ve yönetimini tebrik eden Başkan Yılmaz ise; "Yeni nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için her zaman bir ve dayanışma içinde olacağız. Genel kurulun kentimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

MÜSİAD'ın sadece Türkiye'de değil dünyanın her noktasında başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini ve bunu takdirle karşıladıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, adına yapılan fidan bağışı için MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve yönetimine teşekkür ederek; "MÜSİAD ile beraber güzel çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalara katkıda bulunan tüm MÜSİAD üyelerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Sivil Toplum Kuruluşları, demokrasinin unsurlarından biri olarak sayılır. MÜSİAD gibi Türkiye'nin ve dünyanın her noktasında organize olmuş sivil toplum kuruluşu, ülkemiz ve milletimiz açısından çok büyük önem arz ediyor. Küreselleşmenin ilerlemesinde, "Bu nedir?, Bununla nasıl baş edilir?, Bu nasıl kullanılabilir?" diye düşündüğümüzde küreselleşmeyi yok sayamayız. Ancak küresel dinamikler ve sermayeyle mücadele edebilmek için milli sermayenin de yeterli ve gerekli bir şekilde organize olması gerekiyor. Bizim yaptığımız organizasyonlar sadece Türkiye'yi değil, dünyadaki tüm mazlumları ilgilendiriyor. Çünkü dünyanın tüm mazlumlarının güçlü Türkiye'ye ihtiyacı var. MÜSİAD'ı dünyanın her yerindeki başarılı çalışmaları için tebrik ediyor, güven tazeleyerek yeniden başkan olan Sayın Serdar Yıldızgörer ve yeni yönetimine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.