GÜNDEM

ŞEHİR TİYATROSUNDAN BAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR

Haber Tarihi : 13/02/17

Tamamı amatör oyunculardan oluşan Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ödüle koşuyor.

16’ıncısı düzenlenen Direklerarası Seyirci Ödülleri'nde 3 kategoride ödül alan Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosunun oyuncuları, ödüllerini Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile paylaştı.

2015-2016 tiyatro sezonunu kapsayan değerlendirmeler sonucunda  Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahneye koyduğu 'Keşanlı Ali Destanı' adlı tiyatro oyunu ile jüri oylamasını girmiş ve  en iyi erkek oyuncu ödülüne Murat Özdemir, en iyi genç yetenek ödülüne Cennet Göz, en iyi sahne tasarımında da Abdurrahman Topuz seçilmişti.

Mersin’in de aralarında bulunduğu 24 şehirde sahneye konulan oyunları seyreden Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu 'halk jürisi' üyeleri tarafından ödüllendirilen amatör yetenekler, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı ziyaret ederek, sanata ve sanatçıya sunduğu desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Ziyarette hazır bulunan Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Topuz ise aldıkları bu ödülleri Başkan Tuna ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek: “Sayın Başkanımızın yanında olması bize güç ve çalışma azmi veriyor” dedi.

Amatör olmalarına rağmen bugüne kadar ortaya koydukları oyunlarda profesyonel bir oyunculuk sergileyerek, başarılarını ödülle taçlandıran tiyatro ekibini kutlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da: “Belediyemizin bünyesinde kurduğumuz Şehir Tiyatrosu ile amacımız, hemşerilerimize ve çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmek ve ücretsiz açtığımız kurslarda geleceğin tiyatro sanatçılarını yetiştirmektir” dedi.

Başkan Tuna: “Geçtiğimiz sezon sonunda açıklanan Direklerarası Seyirci Ödülleri'nde tiyatro ekibimizin en iyi erkek oyuncu, en iyi genç yetenek ve en iyi sahne tasarımı ile üç ödül alması bizleri oldukça mutlu etmiştir. Ödüllere layık görülen tiyatrocularımız ve sahne tasarımcımızı tebrik ediyor, bu başarıların katlanarak daha da büyümesini temenni ediyorum. Kültüre, sanata sunduğumuz desteklerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Tiyatro ekibini, Halkkent Mahallesi'nde yaklaşık 12 bin metrekarelik alanda hizmete sundukları ve tiyatro gösterilerinin sahnelendiği Yunus Emre Kültür Merkezinde ağırlayan Başkan Tuna,  ilçeyi sanatın merkezi yaptıklarını belirterek, Soğucak ve Gözne ile H.Okan Merzeci Mahallelerinde bulunan Amfi Tiyatrolar ile de etkinliklere, sanatsal faaliyetlere ve konserlere ev sahipliği yaptıklarını söyledi. 

haberin videosu için tıklayınız