GÜNDEM

TOROSLAR BELEDİYESİ'NDE

Haber Tarihi : 17/04/20

COVİD-19'A KARŞI ATEŞ ÖLÇERLİ ÖNLEM

Koronavirüsle mücadele çalışmalarını ilçe genelinde en üst seviyede uygulayan Toroslar Belediyesi, hizmet binası içinde de tedbirlerini arttırdı.

Bu kapsamda belediyeye giriş yapan tüm personel ve vatandaşın elektronik ateş ölçerle kontrolleri yapılıyor. Kontroller esnasında normal değerlerin üzerinde vücut sıcaklığı tespit edilen kişilerin ilgili sağlık kuruluşlarıyla irtibata geçmeleri de sağlanıyor.

Aynı zamanda belediye hizmet binası periyodik olarak dezenfekte edilirken, virüs riskine karşı bina içerisine maskesiz geçişe de izin verilmiyor.

Başkan Yılmaz: "Hiçbir Detayı Atlamıyoruz"

Salgının yayılmasını engellemek adına hiçbir detayı atlamadıklarını söyleyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tedbirin elden bırakılmaması çağrısında bulundu.

Her fırsatta halkın sağlığının öncelikleri olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz; "Gün içinde kurumumuza işlemlerini yapmak üzere yüzlerce vatandaşımız geliyor. Salgın riskine karşı ilçemiz genelinde olduğu gibi kurumumuzda da tedbirlerimizi en üst seviyede tutuyoruz. Hastalık belirtilerinden biri de yüksek ateş. Bu nedenle belediyemize giriş yapan personelimizin ve vatandaşlarımızın ateşlerini ölçerek kontrol ediyoruz. Hem vatandaşımızın hem de görevi başında olan personelimizin sağlığını korumak amacıyla önlem alıyoruz" şeklinde konuştu.