GÜNDEM

TOROSLAR'IN KAR FESTİVALİ'NDE EYPİO RÜZGARI ESTİ

Haber Tarihi : 02/02/20

Toroslar Belediyesi, Kar Festivali'nin ikinci gününde ünlü sanatçı EYPİO'yu sevenleriyle buluşturdu. EYPİO, çocuk, genç, yaşlı herkesi coşturan performansı ile festivale ayrı bir renk kattı.

Toroslar Belediyesi'nin Arslanköy Yaylası'nda düzenlediği Kar Festivali'nin sürprizleri arasında yer alan ünlü rap sanatçısı EYPİO, Mersinlilere muhteşem bir müzik şöleni yaşattı.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı festivalin ikinci gününde konser veren EYPİO, ilk single çalışması Günah Benim de aralarında olmak üzere efsane Halterci Naim Süleymanoğlu'nun yaşamını anlatan 'Cep Herkülü; Naim Süleymanoğlu filmine özel hazırladığı 'Naim' şarkısı ve Çukur dizisi için hazırladığı 'Gömün Beni Çukura' adlı eseri ile birbirinden güzel şarkılarını Mersinliler için söyledi.

ARSLANKÖY MUHTARI CENGİZ: "BUGÜN ARSLANKÖY'DE BAYRAM VAR"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan konserin açılış konuşmasını Arslanköy Mahalle Muhtarı Erdal Cengiz yaptı.

"Arslanköy'de hep böyle bir hayalimiz vardı" diyen Muhtar Cengiz, bu hayallerini gerçekleştiren Başkan Yılmaz'a teşekkür ederek; "Arslanköyümüzün coğrafyası kış turizmi için çok müsait. Bu etkinlik Arslanköyümüzü  süsledi. Bugün Arslanköy'de bayram var, coşku var. Bu bayramı bize yaşatan Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz'a şahsım ve Arslanköy halkı adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

BAŞKAN YILMAZ: "KIŞ TURİZMİNİN İLK ADIMINI ATTIK"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Mersin'den, Adana'dan festivale gelen tüm hemşehrilerine teşekkür ederek; festivali geleneksel hale getireceklerini söyledi. Başkan Yılmaz; "Akdeniz ve Mersin denince akla yaz turizmi ve deniz gelir. Ama bizim adımız Toroslar. Biz, adımızı birlik ve beraberliğin timsali olan Toroslar'dan, karlı dağlarımızdan alıyoruz. Bu festival ile yeni bir açılım ve güzellik yaptık. Toroslarımızda bir ilki hep birlikte gerçekleştirmek istedik. Sizler de coşkuyla katıldınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Akdeniz'de, Mersin'de kayak, snowboard, kar festivali oluyormuş. İnşallah hep beraber bu festivalimizi daha da geliştirerek geleneksel hale getireceğiz. Bölgemize kayak tesisi, kış turizmi tesisi kazandıracağız. Bundan sonra Mersin denince akla sadece deniz ve plajlar değil, Toroslar'ın yaylalarında da yapılan Kar Festivalleri gelecek. Mersin, kar ve kayak birlikte anılacak" şeklinde konuştu.

EYPİO, KARLAR İÇİNDE UNUTULMAZ BİR KONSER VERDİ

Daha sonra sahneye çıkan ünlü rap sanatçısı EYPİO, karlar içinde muhteşem bir konser verdi. 7'den 70'e herkes, açık havada konserin tadını çıkarırken, EYPİO da Mersinlilerle birlikte doğum gününü kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, kendilerini sevenleriyle böyle bir festivalde buluşturduğu için Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür etti.

Başkan Yılmaz da konserin sonunda sahneye çıkarak sanatçı EYPİO'ya festivale sunduğu katkılarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti. Vatandaşlar da memnuniyetlerini belirterek, Başkan Yılmaz'a teşekkür etti.