GÜNDEM

SAĞANAK YAĞIŞ VE FIRTINAYA KARŞI ÖNLEM

Haber Tarihi : 06/01/20

Toroslar Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan kırmızı kodlu uyarının ardından kentte 08 Ocak 2020 Çarşamba gününe kadar sürmesi beklenen kuvvetli sağanak yağış sonrasında oluşabilecek sel ile fırtınanın getirebileceği olumsuzluklara karşı teyakkuza geçti.

Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta ve Park ve Bahçeler Müdürlükleri tarafından oluşturulan kriz masasında ekipler, ilçe genelinde olası sel ve fırtınanın zararlarını en düşük seviyede tutmak için iş makineleriyle birlikte gece gündüz görev başında hazır bekleyecek. Ekipler aynı zamanda yüksek rakımlı mahallelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmalarına da devam ediyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşlardan gelebilecek taleplere cevap verebilmek amacıyla ekiplerin sahada her an hazır olduğunu kaydederek; "Mersinli hemşehrilerimizden sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Biz de gerekli önlemleri aldık. Belediye olarak herhangi bir olumsuzluğa karşı hazırlıklı bekliyoruz" dedi.

Vatandaşlar, herhangi bir olumsuzluk halinde belediyenin 0324 322 72 00 numaralı telefonunu arayarak ekiplere ulaşabilir.